Hotel *** Dworek Wapionka

  Dworek Wapionka

  Jest takie miejsce na ziemi, gdzie czas płynie powoli.. gdzie stres i napięcia znikają… gdzie wokół roztaczają się soczyste i puszyste dywany trawy… gdzie można nasycić wzrok pełnymi sielskiego uroku rabatami… gdzie po prostu chce się być jak najdłużej…

   

  Tym wyjątkowym miejscem jest Hotel *** Dworek Wapionka. Zlokalizowany jest w najmniejszym mieście w Polsce – malowniczym Górznie na Pojezierzu Brodnickim wśród lasów i wzgórz, nieopodal Brodnicy o wyjątkowo barwnej historii.

  W skład 7- hektarowej posiadłości wchodzą trzy budynki, które tworzą łańcuch wzajemnie uzupełniających się "klejnotów" architektury regionu:

  • Stary Dworek

   dwustuletnia w pełni odrestaurowana chałupa, która oczaruje konstrukcją z drewnianych bali. To zupełnie unikalna część hotelu, łącząca elitarny charakter siedziby szlacheckiej z nowoczesnym wystrojem, dostosowanym do współczesnych potrzeb.

  • Dworek pod Strzechą

   zachwyci on swoją kompozycją: zbudowany jest częściowo z bali i kamienia polnego. Stanowi interesującą część kompleksu, w której sielska atmosfera miesza się z luksusem, a wszystko okraszone jest wyrafinowanym wystrojem.

  • Stary Młyn

   Stanowi rekonstrukcję zabytkowego drewnianego młyna wodnego. W tym budynku hotelu znajduje się restauracja o nazwie Karczma Młyn z jedynym w okolicy czynnym kołem młyńskim oraz własną pstrągownią.

  Do kompleksu należą również Kuźnia Grill, prywatna plaża z pomostem, własne 2-hektarowe jezioro z wyspą oraz półwyspem.

  Hotel oddaje do dyspozycji Gości pokoje o różnym standardzie o powierzchni od 22 m² do 70 m², jedno- i dwupokojowe z aneksem jadalnym oraz z dostępem do Internetu.

  Ogromnym atutem hotelu jest jego bajkowe i niepowtarzalne położenie geograficzne. Obiekt otacza Górznieńsko – Lidzbarski Park Krajobrazowy, zachęcający do spacerów i odkrywania tajemnic okolicznej przyrody. Dokoła znajdują się liczne wąwozy, którymi biegną strumyki zasilające oczka dzikich jezior. Możliwość podziwiania tych cudów natury to rzecz bezcenna i z pewnością niezwykle odprężąjąca.

  Karczma

  W okolicy wyznaczono liczne szlaki do uprawiania turystyki pieszej oraz rowerowej. Amatorzy Nordic Walking będą zachwyceni mogąc maszerować w tak pięknych okolicznościach przyrody. Na uwagę zasługuje także fakt, iż Górzno jest stolicą polskiego triathlonu oraz geocachingu. Jest to więc idealne miejsce dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i zwolenników błogiego lenistwa urlopowego. Bliskość Brodnicy, Lidzbarka, Rypina pozwala też zgłębić niezwykła historię regionu. Okolica naznaczona jest obecnością Krzyżaków, co można podziwiać w charakterystycznej dla architektów Zakonu zabudowie.

  W naszym hotelu dbamy o niepowtarzalny klimat i domową atmosferę. Zależy nam na satysfakcji i zadowoleniu naszych Gości. Pragniemy, aby każdy czuł się u nas swobodnie i wyjątkowo. Pragniemy, aby każdy zapomniał o problemach codzienności, stresujących sytuacjach i poddał się odprężającej atmosferze.

  Chcielibyśmy móc opisać słowami piękno i urok tego niezwykłego miejsca. Jednak żadne słowa nie wydają się być odpowiednie. Bo jak nakreślić otaczające piękno i ciszę? Każdy z nas samodzielnie chłonie uroki otaczającego świata. My możemy jedynie Państwa zachęcić do przyjazdu i pokochania tej cudownej okolicy.

  Ta strona używa COOKIES.

  Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

  OK, zamknij