WELLNESS

  W związku z długo wyczekiwanym zakończeniem budowy nowego budynku, chcielibyśmy nieco przybliżyć jego charakter, wystrój i panujący w nim klimat. 
  Z budynku, w którym mieści się Strefa Wellness widok rozpościera się na jezioro Wapionka i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Aby umożliwić naszym Gościom jeszcze pełniejsze czerpanie z natury i pięknych rozpościerających się z budynku widoków, przy Strefie Wellness wybudowany jest zewnętrzny taras.
  Strefa Wellness składa się z łaźni fińskiej (suchej), łaźni parowej, jacuzzi z hydromasażem oraz przylegającej do nich strefy relaksu, w której przy odprężającej muzyce błogo jest odpocząć pomiędzy zabiegami. Cała strefa idealnie wkomponowana jest w otaczający nas krajobraz i wszechobecną przyrodę – głównymi elementami wystroju są drewno i kamień, dominują kolory naturalne, stonowane, które podkreśla nastrojowe oświetlenie.


  W saunie fińskiej (suchej) panuje temperatura od 70-100 ºC, a wilgotność jest w zakresie 10 – 20%. Kąpiel odbywa się w suchym powietrzu. Wilgotność uzyskiwana jest z pary wodnej, powstającej przy polewaniu rozgrzanych kamieni.
  Korzystanie z sauny znacznie przyśpiesza usuwanie zmęczenia psycho-fizycznego, stymuluje układ immunologiczny, hormonalny i przemianę materii. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało stosowanym również w celu leczenia określonych dolegliwości (m. in. złagodzenia bólów mięśni) i zaburzeń funkcjonalnych organizmu: kłopoty z krążeniem krwi, układem oddechowym i odpornościowym. Kąpiel ta wpływa również pozytywnie na skórę, oczyszcza ją, pozbawia toksyn, ujędrnia i uelastycznia. Poprzez pobudzenie krwiobiegu usprawnia przemianę materii, co sprzyja odchudzaniu i walce z cellulitem.

  Wśród wielu nowoczesnych zabiegów relaksujących warto też pamiętać o tych klasycznych, które są znane ze swojej skuteczności. Należy do nich chociażby hydromasaż w jacuzzi. Jest to przede wszystkim przyjemność. Już dziesięciominutowa kąpiel obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. W trakcie kąpieli uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia.Hydromasaż pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. W ten sposób zwiększa się skuteczność walki z cellulitem, niwelowane są obrzęki nóg. Taka kąpiel to prawdziwa przyjemność – doskonałe ukoronowanie każdego dnia.

  Łaźnia parowa(rzymska) to rodzaj sauny mokrej, która – podobnie jak sauna sucha – dostarcza relaksu i odprężenia oraz wielu korzyści dla zdrowia. Seanse odbywają się w specjalnym pomieszczeniu w temperaturze około 50 – 60o Celsjusza, przy dużej wilgotności powietrza (do 100%).
  Kąpiel w łaźni działa orzeźwiająco i ma korzystny wpływ na cały organizm. Kłęby pary penetrują skórę dokładnie ją oczyszczają, nawilżają i regenerują. Skóra staje się gładka i jędrna. Wysoka wilgotność powietrza i umiarkowana temperatura obniża napięcie mięśni i odpręża umysł.

  To idealne miejsce odpoczynku pomiędzy poszczególnymi cyklami w saunie czy kąpielami w jacuzzi. Wygodne drewniane leżaki oraz wydobywająca się z głośników muzyka relaksacyjna pomogą Państwu odprężyć się i zaznać chwili błogiego rozluźnienia.

  This website uses COOKIES.

  By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

  OK, close