W okolicy

  Brodnica (23 km od Górzna)

  Brodnica jest ośrodkiem turystycznym i dogodnym punktem wyjściowym wycieczek w rejon jezior brodnickich - doskonałego obszaru turystyki wypoczynkowej. Region pojezierza cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów szukających dobrego wypoczynku, a jego niedalekie położenie od Torunia (tylko ponad 60 km) dodatkowo podnosi atrakcyjność.

  Atrakcje turystyczne Brodnicy

  Rypin (24 km od Górzna)

  Miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową, gastronomiczną i rekreacyjno-sportową. Turyści mogą zwiedzić Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, pracownię witraży Elżbiety, Andrzeja i Bartosza Bednarskich, miejsca historyczne oraz zabytki architektoniczne. Centrum rekreacyjno-sportowe, jakim jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizuje wypoczynek oraz umożliwia uprawianie wielu ciekawych dyscyplin sportowych. Przez cały rok dla amatorów filmów dostępne jest kino "Bałtyk". Uczestniczyć można w uroczystościach, imprezach, festiwalach, których w Rypnie nie brakuje, zwłaszcza w sezonie letnim.

  Atrakcje turystyczne Rypina

  Stajnia Leźno ( 15 km od Górzna)

  Gospodarstwo agroturystyczne położone jest na terenie Parku Krajobrazowego w miejscowości Małe Leźno. Wspaniała przyroda, cisza oraz spokój pozwolą każdemu cieszyć się urokiem wiejskiego życia. Możliwość  wynajęcia koni oraz przestrzeń wokół gospodarstwa pozwolą na aktywny wypoczynek .Nowością jest Tor tubingowy czynny cały rok.

  Tor tubingowy- opis

  Sanktuarium w Oborach (43 km od Górzna)

  Sanktuarium w Oborach

  Ośrodek Chopinowski Szafarnia (42km od Górzna)
  Ośrodek powstały w dziewiętnastowiecznym pałacu  dla upamiętnienia pobytu młodego Fryderyka Chopina w latach 1824 oraz 1825 w miejscowości Szafarnia. Obiekt poza przechowywaniem pamiątek po Chopinie zajmuje się również umożliwianiem rozwoju twórczego młodemu pokoleniu pianistów. Obecnie działalność Ośrodka Chopinowskiego rozszerza się coraz bardziej na wszelkie dziedziny sztuki.
  Pałac, mieści się w okolicy pradoliny rzeki Drwęcy, bezpośrednio otoczony jest zabytkowym parkiem, pamiętającym czasy wspomnianego pobytu Chopina.
  Więcej informacji o Ośrodku Chopinowskim w Szafarni:  http://www.szafarnia.art.pl/ 

  Pola Grunwaldzkie ( 62km od Górzna)
  Pola Grunwaldzkie znajdują się  w południowej części Gminy Grunwald. Zwiedzić tam można także Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej i Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego.
  Każdego roku w rocznicę bitwy (w najbliższą sobotę ok.15 lipca) organizowana jest na wielką skalę inscenizacja Bitwy Pod Grunwaldem.
  Więcej informacji o Polach Grunwaldzkich oraz o corocznej inscenizacji bitwy: 
  http://muzeumgrunwald.fbrothers.com/
  http://mazury.info.pl/atrakcje/grunwald/

  Toruń (90km od Górzna)
  Jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Od 1997 roku miasto  wpisane na Światową Listę Dziedzictwa  Kulturowego UNESCO.
  Miasto z największą, zaraz po Krakowie, liczbą zabytków sztuki i architektury gotyckiej- oficjalnym hasłem promującym miasto jest "Toruń- gotyk na dotyk".
  Niezliczonych atrakcji  oraz zabytków a także ciekawych zakątków Torunia nie da się zliczyć- zapraszamy do zwiedzenia stolicy Polskiego Piernika!
  Więcej informacji o Toruniu:
  http://www.torun.pl/pl/turystyka/tylko-w-toruniu/torunski-gotyk
  http://www.torun.com.pl/6801,l1.html
  http://sbctorun.pl/branze/zabytki/*/

  Zamek Golub-Dobrzyń (50km od Górzna)
  Średniowieczny zamek krzyżacki, znajdujący się na prawym brzegu Drwęcy, zasadniczą formę zyskał około roku 1330. Po objęciu starostwa nad ziemią golubską przez Annę Wazównę zamek-zakon przebudowany został na renesansową rezydencję.
  Zamek zaadaptowano na cele kulturalne. Mieści się tu Muzeum Regionalne, biblioteka i hotel. W latach 70-tych na zamku narodził się polski ruch rycerski i właśnie tu odbywały się pierwsze turnieje rycerskie.
  Obecnie do zwiedzania udostępnionych jest kilka sal zamkowych, kaplica i kapitularz z salą bankietową, zobaczyć można także tzw. końskie schody- nowożytną klatkę schodową.
  Krążą również przesądy o przechadzającej się nocami po murach zamku zjawie- Białej Damie, za którą uznaje się ducha Anny Wazówny...

  Więcej informacji o Zamku w Golubiu-Dobrzyniu:
  http://www.zamekgolub.pl/turniej-2016.html
  http://www.zamkipolskie.com/golub/golub.html
  http://www.ciekawe-miejsca.net/przewodnik/polska/golub_dobrzyn_zamek_na_pograniczu

   

  Ta strona używa COOKIES.

  Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

  OK, zamknij